Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla RPG

Škola je založena na systému RPG – RPG (zkratka z angl. Role playing game, česky nejčastěji překládané jako hra na hrdiny)

Hraje se v komentářích!!

RPG emoce značíme ve 3. osobě jednotného čísla a dáváme to do hvězdiček. *vejde do síně* nebo *sedne si*.

Pak by bylo ještě dobré se malinko rozepsat. Takže se nebojte svou postavu trochu zviditelnit a popsat ji.                                                                                              Třeba co dělá a co má v tu danou chvíli na sobě.    Např. *Vejde do místnosti s úsměvem na tváři. Na sobě má černý rolák, dlouhé džíny a okolo krku se jí houpe stříbrný náhrdelník...*

V komentářích je zakázáno psát mimo RPG, tedy o záležitostech, které nemají s hrou nic společného. To znamená, že  nesmíte psát za sebe, jako za hráče, ale jen za svou postavu. Vaší postavě těžko ujela tramvaj cestou do školy či ráno seděla u počítače.

 

Jelikož vaše postava drží poprvé v ruce kouzelnickou hůlku a začíná se s ní učit, nemůžete použít kouzla, která ještě neumíte. To znamená, že ve škole nemůžete na studenta nebo profesora seslat kletbu Avada kedavra. Nebo použít kouzla jako např. Confringo, Mdloby na tebe nebo Obliviate. Tyhle kouzla se postupně začnete učit.                                                                                                              

Povolená kouzla v budově a na pozemcích: Lumos, Nox, Reparo, Accio, Finite incantatem.......                                                                                                         (Samozřejmě, pokud je vaše postava neumí, nesmíte je používat).